Żłobek Świat Dziecka Konstancin

Dlaczego nasz dwujęzyczny żłobek w Konstancinie to wspaniałe miejsce dla Twojego maluszka?

Do naszego żłobka zapraszamy wszystkie dzieci, które ukończyły pierwszy rok życia.

Aby zapewnić maluszkowi poczucie bezpieczeństwa i komfort podczas adaptacji do nowych warunków, zachęcamy rodziców do uczestniczenia przez jakiś czas w zajęciach razem z dzieckiem.. Pozwala to nie tylko na  łagodną i szybszą daptację dziecka, ale także na przyjrzenie się pracy naszych wychowawców podczas codziennych zajęć np. muzycznych, ruchowych czy poprawiających koncentrację.

Wiemy, że dla rodziców liczy się nie tylko wyposażenie naszego żłobka ale też stan techniczny budynku. Nasz żłobek mieści się w nowym, wolnostojącym budynku zbudowanym specjalnie z przeznaczeniem na placówkę edukacyjną dla małych dzieci i spełnia wszystkie normy budowlane, sanitarne i przeciwpożarowe. I co bardzo istotne, jesteśmy ustyuowani z dala od miejskiego zgiełku, ruchliwych ulic i źródeł zanieczyszczeń.

Nasz plac zabaw jest wyjątkowo przyjazny dzieciom- słoneczny, zadrzewiony, porośnięty trawą i znajduje się na terenie naszego ogrodu. Wyposażenie placu zabaw jest dostosowane do wieku dzieci i posiada wymagane prawem certyfikaty. Dzieci mają do dyspozycji: piaskownicę, huśtawki, zjeżdżalnię, domek i wiele innych zabawek.W trosce o bezpieczeństwo dzieci plac jest ogrodzony, zamykany i monitorowany.

Sale w naszym żłobku są jasne, słoneczne i przestronne, wyposażone w nowoczesne pomoce edukacyjne. Zarówno meble jak i zabawki posiadają wszystkie wymagane certyfikaty bezpieczeństwa. Podłogi TARKET wykonane są z naturalnych materiałów, które w 73% są pozyskiwane ze źródeł odnawialnych i posiadają naturalne właściwości bakteriobójcze, co pozwala na utrzymanie właściwej higieny.

Nasz dwujęzyczny żłobek realizuje autorski program edukacyjny, którego najważniejszym założeniem jest indywidualne podejście do każdego dziecka. Dlatego też pozwalamy dzieciom na rozwój w ich indywidualnym tempie.

Wierzymy, że nasza uważna obecność jest największą wartością jaką możemy dać dzieciom. Nasi najmłodsi wychowankowie doświadczają i uczą się poprzez kreatywną zabawę – podczas codziennych zajęć prowadzone są zabawy edukacyjne, wychowawcze, muzyczno-ruchowe, plastyczne oraz logopedyczne.

W naszym żłobku podczas zajęć z dziećmi czerpiemy inspiracje z pedagogiki planu daltońskiego, programu mindfulness dla dzieci „Uwaga! To działa” Eline Snel oraz programu Porozumienia Bez Przemocy (NVC) a także komunikacji opartej na empatii. Tworzymy własne, autorskie programy edukacyjne, które stymulują maluszki do odkrywania świata.

Nasz żłobek z autorskim programem edukacji językowej opartej na zasadzie immersji pozwala już najmłodszym dzieciom, w naturalny sposób, oswajać się z językiem angielskim. Metoda immersji językowej stosowana w naszej placówce daje spektakularne efekty – uznawana jest za jedną z najbardziej skutecznych metod nauczania dzieci języka obcego.

Nasze nauczycielki wyróżniają się nie tylko doświadczeniem i profesjonalizmem, ale również cierpliwością i serdecznością. Cały nasz zespół wciąż podnosi swoje kompetencje dając mnóstwo serca dzieciom w swojej codziennej pracy.

Dzieci w naszym żłobku są pod stałą opieką logopedy, psychologa i terapeuty integracji sensorycznej.

Nasz żłobek ma własną kuchnię wyposażoną w nowoczesny, profesjonalny sprzęt gastronomiczny. . Jadłospis układany jest przez dietetyka, także w oparciu o indywidualne oczekiwania rodziców.

Żłobek Konstancin – zielony ogród, bezpieczny plac zabaw i szczęśliwe dzieci!