REKRUTACJA TRWA! ZADZWOŃ: +48 606 138 988

Dlaczego my?

Co zapewniamy naszym dzieciom?

1. Komunikację polsko – angielską w oparciu o zasadę immersji.
Twoje dziecko w naturalny sposób szybko zacznie porozumiewać się w dwóch językach.

W żłobku i przedszkolu oprócz nauczycieli posługujących się językiem polskim, pracują nauczyciele mówiący biegle w języku angielskim, w którym prowadzą zajęcia dydaktyczne a także towarzyszą dzieciom podczas zabaw, spacerów oraz zajęć ruchowych. Codziennie odbywają się też zajęcia językowe prowadzone przez native speakera posiadającego podwójne przygotowanie, lingwistyczne i pedagogiczne (zgodne z wymogami MEN).

Nasz program dwujęzyczności opary jest na zasadach immersj – dzieci doświadczają języka w prawdziwych sytuacjach życiowych, dzięki czemu w naturalny sposób zaczynają komunikować się także w języku angielskim.

2. System edukacji oparty na zasadach pedagogiki Daltońskiej.
Twoje dziecko stanie się jeszcze bardziej samodzielne i odpowiedzialne, a także pokocha współpracę z innymi.

Naszą misją jest wspieranie dzieci w ich indywidualnym rozwoju, dlatego w codziennej pracy czerpiemy inspiracje z pedagogiki planu daltońskiego. Plan daltoński to nie tylko dostosowanie nauki do rzeczywistych możliwości dziecka. Swoją popularność program ten zyskał również dzięki metodom rozwijającym samodzielne myślenie, stymulującym zainteresowania i indywidualne odkrywanie świata. Nasz system edukacji wyrabia się w dzieciach poczucie odpowiedzialności, kreatywność, samodzielnoś a także umiejętność szybkiego wyboru najlepszych rozwiązań. Program daltoński pozwala, by to dziecko stało w centrum procesu nauczania, dzięki czemu staje się bardziej zaangażowane I zmotywowane.

3. Codzienne zajęcia z Mindfullnes metodą Eline Snel
Twoje dziecko zyska więcej pewności siebi, lepszy kontakt z własnymi emocjami a także zacznie lepiej radzić sobie ze stresem.

Uważamy, że równowaga w życiu dziecka jest bardzo ważna, dlatego uczymy jak w tym przebodźcowanym świecie zatrzymać się na chwilę, poczuć swój oddech i zrelaksować się. Codzienne zajęcia z uważności metodą Eline Snel “Uwaga! To działa!” z certyfikowanym trenerem pozwalają naszym podopiecznym być sobą i dbać o swoje potrzeby, ale też być empatycznym i życzliwym dla innych. Podczas naszej praktyki ćwiczymy koncentrację uwagi, uspakajamy umysł i ciało, rozpoznajemy trudne emocje, uczymy się uważnie słuchać i być tu i teraz.

Badania naukowe potwierdziły, że praktyka uważności ma pozytywny wpływ na rozwój różnych obszarów dziecięcego mózgu. Pomaga w sytuacjach stresowych oraz wpływa na rozwój funkcji wykonawczych takich jak: planowanie, organizowanie, znajdowanie i szukanie rozwiązań.

4. Porozumiewanie się bez przemocy.
Twoje dziecko nauczy się komunikacji opartej na empatii, która jest warunkiem świadomego i szczęśliwego życia.

Porozumienie Bez Przemocy (NVC) to metoda opracowana przez dr. Marshalla Rosenberga, która pomaga kształtować relacje ze światem bez wykorzystywania przemocy a także nawiązać kontakt z samym sobą i z innymi tak, by mogło rozkwitnąć wrodzone ludziom współodczuwanie, które z kolei powoduje motywację do szukania rozwiązań korzystnych dla wszystkich stron. Komunikacja NVC jest w pewnym sensie asertywnym podejściem do świata – zakłada, że ja jestem ok i mam swoje prawa, potrzeby, emocje, wartości i opinie i mogę je wyrażać w sposób bezpośredni, uczciwy i stanowczy i takie samo prawo daję innym. Porozumienie Bez Przemocy proponuje świadomą rezygnację z wymuszania, oceniania, porównywania, naciskania i zastąpienie takich działań dążeniem do zrozumienia intencji drugiej strony, jej motywacji i potrzeb po to, by budować głębokie porozumienie oraz wygraną dla wszystkich zaangażowanych w proces komunikacji. Świadomość, że tą samą potrzebę można zaspokoić w różny sposób oraz, że nie musimy poświęcać swoich potrzeb, aby ktoś inny mógł zaspakajać swoje, otwiera na poszukiwanie sytuacji, gdzie wilk jest syty i owca cała.

Nasza kadra pedagogiczna  bierze udział w Projekcie Empatia od Przedszkola organizowanym przez Szkołę Trenerów Komunikacji Opartej na Empatii.

5. Holistyczne podejście do wychowania dzieci, dbamy nie tylko o rozwój intelektualny, emocjonalny, motoryczny ale także o zdrowe nawyki.
Twoje dziecko zdobędzie nawyki zdrowego życia i odżywiania

Posiłki przygotowujemy przy użyciu produktów najwyższej jakości, wybierając lokalnych, sprawdzonych dostawców. Używamy wyłącznie filtrowanej wody, pieczemy sami wędliny. Nasze menu jest sezonowe, a stałym elementem naszych dań są prażone ziarna, które są znakomitym źródłem mikroelementów i witamin. Dbamy o odporność naszych podopiecznych komponując menu w taki sposób, żeby zimą rozgrzewało i dostarczało dużo naturalnych antybiotyków

Nasza kuchnia umożliwia codzienne przygotowywanie zdrowych posiłków także w ramach diety wegetariańskiej, wegańskiej, bezmlecznej i bezglutenowej.

6. Bezpieczeństwo i komfort dzieci, kreatywną zabawę i aktywne poznawanie świata.
Twoje dziecko będzie bezpieczne pod naszą opieką z dala od miejskiego zgiełku i w kontakcie z naturą.

Nasze przedszkole położone jest w pięknej okolicy, w pobliżu domów jednorodzinnych. Mieścimy się w nowym, przestronnym budynku, zaprojektowanym i wybudowanym specjalnie na potrzeby przedszkola i żłobka. Posiadamy 5 nowoczesnych sal dydaktycznych, leżakownię, jadalnię, a także znakomicie wyposażoną salę sportowo – widowiskową. Dzieci bawią się na dużym, zielonym placu zabaw, a w ogrodzie na naszych podopiecznych czekają bezpieczne przyrządy, zaprojektowane przez ludzi dla, których marzenia dzieci są równie ważne, co potrzeby ich rodziców.

Doskonała lokalizacja naszego żłobka i przedszkola sprawia, że dogodny dojazd możliwy jest z Konstancina – Jeziorna, miasteczko Wilanów, Piaseczna a także Kabat.

7. Starannie I uważnie dobrany zespół opiekunów, nauczycieli i wspołpracowników.
Twoje dziecko będzie u nas szczęśliwe i z przyjemnością będzie do nas przychodzić. 

Nasi nauczyciele i współpracownicy mają nie tylko merytoryczne ale też i praktyczne przygotowanie do pracy z dziećmi, a swoją pracę wykonują z radością, pasją i zaangażowaniem.

8. Opiekę w okresie wakacyjnym
Twoje dziecko zawsze będziecie mogło liczyć na naszą opiekę i wsparcie.

pl_PLPolish