Angielski metodą immersji

Angielski metodą immersji w przedszkolu Świat Dziecka
Immersja językowa, z angielskiego; immerse = zanurzać się, stanowi jedna z metod stosowanych w placówkach dwujęzycznych dla dzieci. Polega ona na wprowadzaniu dziecka w świat języka obcego, bez wyjaśnień w języku ojczystym. Dzięki temu dzieci poznają język intuicyjnie, obserwują uważnie otoczenie i sytuacje, których opis w danym języku przyjmują naturalnie. Proces ten przebiega analogicznie jak poznawanie języka ojczystego.

Metoda immersji uznawana jest za jedną z metod odnoszących najwięcej sukcesów w zakresie nauczania dzieci języka obcego. Wpływ na to ma posługiwanie się językiem jako narzędziem, pozwalającym na poznawanie świata, nie zaś jedynie traktowanie języka jako celu nauczania samego w sobie.

Przedszkole „Świat Dziecka” realizuje program dwujęzyczności w oparciu o metodę immersji, czyli „zanurzenia” w języku. Oprócz nauczyciela polskojęzyczne w grupach przedszkolnych pracuje nauczyciel anglojęzyczny. Nauczyciel anglojęzyczny prowadzi codziennie zajęcia metodyczne wg programu autorskiego, towarzyszy w zabawach, spacerach, podczas posiłków oraz zajęć artystycznych i ruchowych. Dwujęzyczność stosowana w naszym przedszkolu sprawia, że dzieci w zasadzie nie uczą się języka angielskiego, lecz doświadczają go w prawdziwych sytuacjach życiowych, co daje znakomite efekty w znajomości języka obcego.

W naszym przedszkolu są prowadzone codziennie zajęcia z języka angielskiego przez lektora i native speakera z podwójnym przygotowaniem (lingwistycznym i pedagogicznym zgodnym z wymogami MEN)

1 raz w tygodniu przez lektora
4 razy w tygodniu przez native speakera

pl_PLPolish
en_GBEnglish pl_PLPolish