REKRUTACJA TRWA! ZADZWOŃ: +48 606 138 988

Edukacja i rozwój

W jaki sposób pedagogika daltońska gwarantuje przyszłe sukcesy naszych dzieci?

Świat Dziecka – dwujęzyczny żłobek i przedszkole w Konstancinie jest miejscem, w którym stawiamy na rozwój dzieci w ich indywidualnym tempie. Dlatego też w naszej codziennej pracy czerpiemy inspiracje z pedagogiki planu daltońskiego.

Plan daltoński to nie tylko dostosowanie nauki do rzeczywistych możliwości dziecka, a także pobudzanie inicjatywy, stymulowanie do odkrywania świata czy też samodzielnego myślenia. W duchu planu daltońskiego od najmłodszych lat wyrabia się w dzieciach poczucie odpowiedzialności i chęć do poszukiwania różnych rozwiązań, po to, by wybrać te najlepsze. Program daltoński pozwala, by dziecko stało w centrum procesu nauczania, dzięki czemu staje się bardziej zaangażowane, odpowiedzialne i samodzielne.

Korzyści dla Twojego dziecka:

– indywidualny tok nauczania
– większa inicjatywa w działaniu
– samodzielny sposób myślenia
– poszukiwanie najlepszych i najprostszych rozwiązań
– poczucie odpowiedzialności za własne decyzje i działania
– pasja i zaangażowanie

Więcej informacji:
https://www.plandaltonski.pl/

pl_PLPolish