Adaptacja

Strach, niepewność, zagubienie, zagrożenie i osamotnienie to normalne uczucia, towarzyszące zmianom życiowym. Dobre samopoczucie dziecka i rodzica w naszym przedszkolu jest dla nas bardzo ważne, dlatego zapraszamy rodziców i dzieci na zajęcia adaptacyjne. Dziecko, uczestnicząc w zabawach, zdobywa pierwsze doświadczenia społeczne i nabiera poczucia bezpieczeństwa, oswaja przyszłe rozstanie z rodzicami, stopniowo przyzwyczajając się do nowego otoczenia.

Sierpniowe zajęcia integracyjno-adaptacyjne
To zajęcia trwające 2 ostatnie tygodnie sierpnia. Prowadzone są przez nauczycieli wychowawców grup oraz nauczycieli anglojęzycznych. Rodzic towarzyszy dziecku podczas zajęć, aż do momentu jego zaadaptowania się w grupie. Podczas zajęć dzieci bawią się i oswajają się z rozstaniem z rodzicami.