O żłobku

Żłobek Świat Dziecka w Konstancinie jest wyjątkowym miejscem, gdzie pozwalamy dzieciom w ich indywidualnym tempie na rozwój. Wierzymy, ze nasza uważna obecność jest największą wartością jaką możemy dać dzieciom. W naszym żłobku czerpiemy inspiracje z pedagogiki planu daltońskiego, programu mindfulness dla dzieci „Uwaga to działa” Eline Snel, porozumienia bez przemocy (NVC), komunikacji opartej na empatii. Tworzymy własne, autorskie programy, które stymulują do odkrywania świata i kreatywności.
Stawiamy na samodzielność, dlatego dużą wagę przywiązujemy w naszym żłobku do wspierania i motywowania naszych podopiecznych do samodzielnego działania. Dajemy czas…każdy jest indywidualną, wyjątkową jednostką rozwijającą się w swoim tempie. Żłobek Świat Dziecka z programem edukacji pozwala w naturalny sposób przyswoić znajomość języka angielskiego. Metoda immersji językowej stosowana w naszej placówce daje wspaniałe efekty. Metoda ta uznawana jest za jedną z metod odnoszących najwięcej sukcesów w zakresie nauczania dzieci języka obcego. Wpływ na to ma posługiwanie się językiem jako narzędziem, pozwalającym na poznawanie świata, nie zaś jedynie traktowanie języka jako celu nauczania samego w sobie. W naszym żłobku dzieci są pod stałą opieką logopedy, psychologa, ćwiczą podczas rytmiki, gimnastyki, trenują angielski codziennie z native speakerem.

Codziennie korzystamy z uroków naszego zielonego, zadrzewionego ogrodu i placu zabaw – dotleniamy się, korzystamy ze słońca, uzupełniając witaminę D ☺ W naszym żłobku dzieci mają do dyspozycji duże, jasne, nowoczesne sale w budynku, który został zaprojektowany i wybudowany specjalnie na potrzeby placówki oświatowej, zgodnie z restrykcyjnymi wymogami. Dla naszych podopiecznych gotujemy na miejscu, w naszej żłobkowej i przedszkolnej kuchni. Wierzymy, że jesteśmy tym co jemy dlatego ogromna wagę przywiązujemy do jakości przygotowywanego jedzenia. Nie używamy białego, rafinowanego cukru i rafinowanej soli, konserwantów, używamy filtrowanej wody bardzo dobrej jakości. Naszą kadrę tworzą wspaniali nauczyciele z przygotowaniem pedagogicznym i doświadczeniem w pracy z dziećmi, cała kadra nieustannie podnosi swoje kompetencje dając mnóstwo serca dzieciom w swojej codziennej pracy.
Zapraszamy do naszego żłobka dzieci, które mają ukończony rok życia.