WITAMY W ŻŁOBKU I PRZEDSZKOLU ŚWIAT DZIECKA

 

Pedagogika daltońska i mindfulness metodą Eline Snel

Żłobek i Przedszkole Świat Dziecka w Konstancinie jest wyjątkowym miejscem, gdzie pozwalamy dzieciom w ich indywidualnym tempie na rozwój. Wierzymy, że nasza uważna obecność jest największą wartością jaką możemy dać dzieciom. W codziennej pracy czerpiemy inspiracje z pedagogiki planu daltońskiego. Plan daltoński to nie tylko dostosowanie nauki do rzeczywistych możliwości dziecka. Swoją popularność program zyskał również dzięki metodom pobudzania inicjatywy, stymulowania do odkrywania świata czy też samodzielnego myślenia. W duchu planu daltońskiego od najmłodszych lat wyrabia się w dzieciach poczucie odpowiedzialności i chęć do poszukiwania różnych rozwiązań, po to, by wybrać te najlepsze. Program daltoński pozwala, by dziecko stało w centrum procesu nauczania, dzięki czemu staje się bardziej zaangażowane, odpowiedzialne i samodzielne.

Uważamy, że równowaga w życiu jest bardzo ważna, dlatego stwarzamy dzieciom możliwość, żeby w tym przebodźcowanym świecie zatrzymały się na chwilę, poczuły swój oddech, zrelaksowały się. Codzienne zajęcia z uważności (mindfulness) metodą Eline Snel z certyfikowanym trenerem pozwalają dzieciom być po prostu sobą, ale także być życzliwym dla innych i siebie. Podczas praktyki ćwiczymy koncentrację uwagi, uspakajamy umysł i ciało, rozpoznajemy trudne emocje, uważnie się słuchamy. Jesteśmy tu i teraz. Badania naukowe, dowiodły, że praktyka uważności ma pozytywny wpływ na rozwój różnych obszarów dziecięcego mózgu. Pomaga w sytuacjach stresowych oraz wpływa na rozwój funkcji wykonawczych takich jak: planowanie, organizowanie, znajdowanie i szukanie rozwiązań.

Żłobek i przedszkole językowe “Świat Dziecka” jest nowoczesną placówką dwujęzyczną: polsko – angielską. Nasze przedszkole położone jest w pięknej okolicy, w pobliżu domów jednorodzinnych. Mieścimy się w nowym, przestronnym budynku zaprojektowanym i wybudowanym specjalnie na potrzeby przedszkola. Posiadamy 5 nowoczesnych sal dydaktycznych, leżakownię, jadalnię, a także znakomicie wyposażoną salę sportowo – widowiskową. Dzieci bawią się na dużym, zielonym placu zabaw. W ogrodzie na naszych podopiecznych czekają bezpieczne przyrządy, zaprojektowane przez ludzi dla, których marzenia dzieci są równie ważne, co potrzeby ich rodziców. Nasze przedszkole zapewnia dzieciom możliwość aktywnego poznawania świata i dobrej zabawy, spokój od miejskiego zgiełku i świeże powietrze. Doskonała lokalizacja sprawia, że dogodny dojazd możliwy jest z Konstancina – Jeziorna, miasteczko Wilanów, Piaseczna a także Kabat.

W każdej grupie mamy nie więcej niż 17 dzieci, którymi opiekują się wykwalifikowane nauczycielki. Oprócz nauczyciela polskojęzycznego w grupach przedszkolnych pracuje nauczyciel posługujący się biegle językiem angielskim. Nauczyciel anglojęzyczny prowadzi codziennie zajęcia dydaktyczne według programu autorskiego. Towarzyszy podczas zabaw, spacerów oraz zajęć ruchowych. Stosowany u nas w przedszkolu program dwujęzyczności opartej na immersji, sprawia, że dzieci w zasadzie nie uczą się lecz doświadczają języka w prawdziwych sytuacjach życiowych. Daje to znakomite efekty w znajomości języka obcego. Codziennie w ramach czesnego odbywają się zajęcia z języka angielskiego prowadzone przez native speakera i lektora. Posiadają oni podwójne przygotowanie: lingwistyczne i pedagogiczne zgodne z wymogami MEN.

In our kindergarten we use the method “Good Start” designed by prof. Marta Bogdanovich. The main idea behind this method is to support the child's psychomotor development through well-organized activities and multi-sensory learning of graphic symbols (easy patterns, letter-like patterns, letters and mathematical symbols). The implementation is done by developing functions that are involved in the process of learning to read and write. This method is used in the preparation of the child for school and works to prevent failure at school by preparing children to read and write.

We prepare meals using only the best quality products by choosing local, reliable suppliers. The menu has been prepared in collaboration with nutritionists from the Institute of Food and Nutrition. A healthy diet and the culinary tastes of our children are very important to us. Our kitchen allows us to prepare healthy meals every day on site. If required, we can also cater for dairy-free and gluten-free diets.

We also operate during the holiday season. During this time we invite children and their parents / carers from outside of the nursery to our kindergarten. We have an entry in the Register of Schools and Non-Public Institutions - number 30.

Every day there are English lessons conducted by a native speaker and a lector which are included in the tuition fees. Both are fully qualified in accordance with the requirements of the Ministry of National Education having studied linguistics and pedagogy. 1 time per week with a lector 4 times a week with a native speaker

Empatia do przedszkola

Empatia od przedszkola i Porozumienie Bez Przemocy

Ewolucyjnie człowiek został wyposażony w mechanizm: uciekaj, ukryj się albo walcz – system reagowania na stres, który pozwalał szybko ocenić sytuację oraz podjąć adekwatne do niej działania. Był to mechanizm niezbędny dla przeżycia – w chwilach zagrożenia życia włączał się w sposób automatyczny, ograniczając wszelkie bodźce wyłącznie do tych, które pozwalają szybko ocenić sytuację i podjąć adekwatne środki: podjąć walkę, ukryć się lub zbiec, ratując życie. Mechanizm uciekaj lub walcz jest nadal nawykowym i najpowszechniej stosowanym sposobem reakcji na to, co nam się przydarza. Szczęśliwie jednak dla gatunku ludzkiego i komunikacji, nie jesteśmy zdani wyłącznie na mechanizmy pierwotne. Bardzo pomocnymi narzędziami kreowania nowych wzorców w komunikacji są: empatia oraz metoda Porozumienia Bez Przemocy.

Read more

Dwujęzyczność w przedszkolu - język angielski metodą immersji

Language immersion, English “immerse = to plunge into/to be fully involved”, is one of the methods used in bilingual educational establishments for children. It involves introducing a child to the world of foreign languages, without explanation in their native language.

That way children learn the language intuitively, by observing their surroundings and situations, which are described in the foreign language so it is acquired in a natural way.

Read more
Our Team

Our staff are comprised of creative and qualified teachers, English teachers, a team of psychologists, speech therapists and instructors of extracurricular activities. The aim of the work of the whole team is to provide care and education to children at the highest level.

 • WŁAŚCIECIELKA PRZEDSZKOLA, TRENER MINDFULNESS
  ALDONA WARTOŃ
 • Director
  EDYTA ZAKRZEWSKA
 • NATIVE SPEAKER
  CHRIS
 • PSYCHOLOG
  JUSTYNA KUSZEWSKA
 • English Speaking Class Teacher
  KATARZYNA SZCZEPAŃSKA
 • English Speaking Class Teacher
  SYLWIA REGUŁA
 • English Speaking Class Teacher
  JUSTYNA WESOŁOWSKA
 • Polish Speaking Class Teacher
  JUSTYNA MARCINIAK
 • Music and movement teacher
  MICHAŁ JABŁUCKI
 • Polish Speaking Class Teacher
  SYWIA BUDZIŃSKA
 • Polish Speaking Class Teacher
  MONIKA KORZYBSKA
 • Polish Speaking Class Teacher
  AGNIESZKA PICH
 • Polish Speaking Class Teacher
  AGATA OSTROWSKA
  Events
  30 April 2020

  Zapraszamy na INTERAKTYWNY DZIEŃ OTWARTY ON-LINE!

  Opowiemy dlaczego pedagogika daltońska, którą stosujemy w naszej placówce kształtuje przyszłych odpowiedzialnych, samodzielnych i kreatywnych dorosłych ludzi.

  Opowiemy także o programie mindfulness, który jest stałym elementem naszego edukacyjnego programu. Przybliżymy badania naukowe potwierdzające ogromnie pozytywny wpływ tej praktyki na rozwój mózgu dzieci, podniesienie systemu odpornościowego i lepszą koncentrację.

  Będzie czas na wykład, zajęć interaktywne dla dzieci i rodziców i oczywiście pytania.

  Spotkanie odbędzie się w czasie rzeczywistym za pośrednictwem ZOOM. Aby wziąć udział w spotkaniu proszę kliknąć w poniższy link i wpisać ID w dniu wydarzenia tzn 9 maja lub 16 maja o godz 11. Osoby, które chciałyby dołączyć prosimy o informację mailową (przedszkoleswiatdziecka@onet.pl)  lub telefoniczną (606 138 988), udostępnimy hasło dostępu.

  https://zoom.us/j/3634824053

  Meeting ID:363 482 40453

  Do zobaczenia

  11 February 2020

  Szanowni Państwo,

  z wielką przyjemnością zapraszam na nasze nowe, sobotnie zajęcia rozwojowe dla dzieci z cyklu FUN & SHINE.

  Tym razem, będą to polsko-angielskie warsztaty taneczno – ruchowe, dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat, które przekornie nazwaliśmy “Małpie Figle”. Autorką programu i prowadzącą zajęcia jest Urszula Trzeciakowska.

  “Nasze zajęcia są podróżą ciała i wyobraźni, przemierzymy sawannę udając słonie, zawiśniemy nad Wisłą udając komara, poślizgamy się jak węże i poskaczemy jak koniki polne. W tę i inne podróże ruchowe wybierzemy się razem. Skacząc, chodząc, skręcając, biegając, zwalniając czy przyspieszając, będziemy się oswajać z naszymi ruchowymi możliwościami. Będziemy je nazywać i poznawać do czego i kiedy są przydatne. Będziemy bawić się indywidualnie, w parach lub w grupie. Może zdarzy nam się fiknąć koziołka albo poturlać po podłodze… a może będziemy leżakować i słuchać śpiewu leśnych ptaków.”

  Tematem naszych warsztatów jest poznawanie i rozwijanie możliwości ruchowych ciała oraz tego jak ekspresja ruchowa wpływa na relacje z innymi. Ruch jest naturalnym sposobem bycia w świecie, zabawa jest świetną przestrzenią do utrwalania bogactwa wzorców zachowań ruchowych, a co za tym idzie społecznych. W świecie coraz bardziej zdominowanym przez technologię i siedzący tryb życia warto dbać o równowagę 😉

  BEZPŁATNE ZAJĘCIA POKAZOWE odbędą się wyjątkowo w piątek, 21.02.2020 o godz. 11:00

  Warsztaty będą się odbywać w każdą sobotę, od godz. 11:00 do 12:00 ( w tym 15 min przerwy) w siedzibie przedszkola.

  STARTUJEMY: 29.02.2020 o godz. 11:00

  Cena za miesięczny karnet ( 4 zajęcia) to 160 zł

  Zapraszamy do zapisów!
  Udział dziecka w warsztatach prosimy zgłaszać telefonicznie: 606 138 988 lub mailowo: przedszkoleswiatdziecka@onet.pl
  Uwaga! Minimalna ilość uczestników niezbędna do uruchomienia warsztatów to 10 osób. Maksymalna ilość uczestników to 12 osób w grupie.

  6 December 2019

  Do naszej codziennej pracy z dziećmi wprowadziliśmy program edukacji daltońskiej. Jesteśmy bardzo dumni z tego przedsięwzięcia, bo jest to kolejne działanie, dzięki któremu możemy dać dzieciom jeszcze większe możliwości do swobodnego rozwoju każdego dziecka we własnym, indywidualnym tempie.

  Plan daltoński to nie tylko dostosowanie nauki do rzeczywistych możliwości dziecka. Swoją popularność program zyskał również dzięki metodom pobudzania inicjatywy, stymulowania do odkrywania świata czy też samodzielnego myślenia. W duchu planu daltońskiego od najmłodszych lat wyrabia się w dzieciach poczucie odpowiedzialności i chęć do poszukiwania różnych rozwiązań, po to, by wybrać te najlepsze.

  Nie trzeba chyba przekonywać, że wiedza, która jest wynikiem własnych poszukiwań, zostaje zapamiętana na dłużej niż na przekazana przez nauczyciela. Dosłowne „wbijanie” wiedzy do głowy  tłamsi inicjatywę dziecka, które zamiast doświadczać staje się biernym obserwatorem. Program daltoński pozwala, by dziecko stało w centrum procesu nauczania, dzięki czemu staje się bardziej zaangażowane, odpowiedzialne i samodzielne.

  Zachęcamy Państwa do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami z naszymi nauczycielami. Chętnie odpowiemy na wszystkie Państwa pytania.

  26 September 2019

  Szanowni Państwo,

  Z wrześniem tego roku wprowadziliśmy do naszego przedszkola międzynarodowy program mindfulness  „Uwaga, to działa”, metodą Eline Snel, autorki światowego bestsellera „Uważność i spokój żabki”.

  Czym jest mindfulness?

  Mindfulness jest naturalną umiejętnością bycia obecnym i uważnym w danej chwili.  Bycie świadomym promieni słońca na skórze, wiatru we włosach.  Dzięki uważności mamy lepszy kontakt ze swoim ciałem i umysłem. Z ciekawością ale bez oceniana,  uważność uczy nas zwracania uwagi na nasze uczucia, myśli i sygnały płynące z ciała tak długo jak one trwają. Jest to wyjątkowo cenne w czasach ciągłego natłoku zadań i myśli. Uważność oprócz bycia obecnym tu i teraz, to również być ciekawym, otwartym i życzliwym dla siebie i innych.

   

  Dzieci tak samo jak dorośli przeżywają różnego rodzaju emocje i stresy, są przeciążone ilością bodźców dookoła a to z pewnością nie sprzyja odpoczynkowi. Zajęcia z uważności metodą Eline Snel  zostały wprowadzone niemal do każdej szkoły podstawowej w Holandii i są częścią programu edukacyjnego. My także planujemy aby ten program stał się stałym, codziennym elementem naszego przedszkolnego dnia. Ponieważ bardzo wierzymy, że metoda ta może przynieść wiele dobrego dzieciom, postanowiliśmy wprowadzić trening uważności dla naszych absolwentów i dzieci z poza przedszkola.

  Trening uważności „Uwaga to działa” jest 8 tygodniowym kursem, przeznaczonym dla dzieci w wieku 4-8 lat i jest wzorowany na treningu MBSR Jona Kabat-Zinna (poparty licznymi badania naukowymi).

  Początek zajęć:

  Zajęcia będą odbywać się u nas w przedszkolu przez 8 tygodni , w soboty w godzinach 10-10:50, począwszy od 26 października. Liczba miejsc w grupie: 10 osób.

  Prowadząca: Aldona Walach, nauczycielka Metody Eline Snel © „Uwaga, to działa!”,

  Terminy zajęć:

  26.10.2019  Zajęcia 1: Zauważanie i koncentracja

  09.11.2019  Zajęcia 2: Z głowy do ciała
  16.11.2019 Zajęcia 3: Smakowanie, wąchanie, słuchanie, obserwowanie i odczuwanie
  23.11.2019  Zajęcia 4: Poczuj emocje
  30.11.2019  Zajęcia 5: Akceptacja uczuć
  07.12.2019  Zajęcia 6: Świadomy ruch
  14.12.2019  Zajęcia 7:Siła wyobraźni
  21.12.2019 Zajęcia 8: Fajnie jest być miłym

  Łączny kosz pakietu zajęć z materiałami kosztuje 800zł, dla naszych absolwentów 700zł i obejmuje:

  – 1 konsultację z rodzicem dotyczącą uczestnictwa dziecka w treningu (ok.20 min)
  – 1 konsultację z dzieckiem dotyczącą uczestnictwa w treningu (ok.20 min)
  – 8 tematycznych grupowych sesji treningowych, 50 min (raz w tygodniu- sobota)
  – 8 mailowych informacji dla rodziców o tematyce zajęć w każdym tygodniu
  – 1 książkę Eline Snel „Uważność i spokój żabki” z CD
  – materiały pomocnicze
  – 1 dyplom ukończenia treningu

  Jakie korzyści daje trening uważności dzieciom?

  Skuteczność praktyki uważności została potwierdzona w wielu badaniach naukowych. Wykazano jej pozytywny wpływ na funkcjonowanie mózgu, a w szczególności na obszary związane ze stresem, emocjami, agresją i funkcjami wykonawczymi.

  – podwyższona zdolność do koncentracji uwagi
  – zwiększona samoświadomość własnego ciała i umysłu
  – zwiększone poczucie własnej wartości
  – wzrost zdolności radzenia sobie z emocjami, bólem i napięciem
  – wzrost zdolności relaksowania umysłu i ciała
  – lepsze radzenie sobie z trudnymi myślami
  – łatwiejsze zasypianie
  – rozwój życzliwości wobec siebie i innych

  Po  zgłoszeniu chęci uczestnictwa zostaną podane dostępne terminy konsultacji:

  • dla rodzica (ok. 20 min), podczas której będzie możliwość porozmawiania o tym czego Państwo oczekują i z przyjemnością opowiem na wszelkie pytania

  • dla dziecka (ok. 20 min) – czas, aby  dziecko miało możliwość zapoznać się ze mną i żabką Fredem, oraz żeby powiedziało czego chciałoby się nauczyc podczas zajęć

  Zgłoszenia oraz pytania proszę kierować na maila: przedszkoleswiatdziecka@onet.pl lub telefonicznie 608 768 282

  Z początkiem października zaczynamy zbierać zgłoszenia. Zapraszam serdecznie

  Pozdrawiam ciepło,

  Aldona Walach

  22 August 2019

  W naszym przedszkolu prowadzimy zajęcia z uważności (mindfulness) Metodą Eline Snel  „Uwaga, to działa!” W obecnej dobie, dzieci są przebodźcowane, mają problemy z koncentracją, czują presję społeczną, mają trudności z rozpoznawaniem i akceptowaniem własnych emocji. W szkole oczekuje się od dzieci umiejętności skupienia uwagi,  niestety nikt nie uczy ich jak to zrobić. Samo pojęcie koncentracji uwagi dla dzieci jest niezrozumiałe. Metoda Eline Snel „Uwaga to działa!” rozwija umiejętność koncentracji uwagi,  jest narzędziem pozwalającym być uważnym zarówno na siebie, jak i na inne osoby a także mieć świadomość własnego ciała i emocji.

  Podczas zajęć z uważności, dzieci uczą się:

  -koncentrować swoją uwagę

  -uspokajać swój umysł i ciało. Spokojny umysł łatwiej przyswaja wiedzę.

  -nazywać i zrozumieć emocje i myśli, z akceptacją, bez oceniania

  -być tu i teraz

  -lepiej zapamiętywać poprzez koncentrację na tym co dziej się w danym momencie

  -rozpoznawać trudne emocje, nie tłumić ich i dawać im życzliwą uwagę

  -być życzliwym dla siebie i innych

  – nie działać automatycznie

  Badania naukowe, dowiodły, że praktyka uważności ma pozytywny wpływ na rozwój różnych obszarów dziecięcego mózgu. Pomaga w sytuacjach stresowych oraz wpływa na rozwój funkcji wykonawczych takich jak: planowanie, organizowanie, znajdowanie i szukanie rozwiązań. Funkcje wykonawcze rozwijają się zawsze wtedy, kiedy nie działamy automatycznie. Ponadto, praktyka rozwija myślenie abstrakcyjne, zwiększa elastyczność w myśleniu, poprawia zapamiętywanie i przetwarzanie informacji oraz podnosi poczucie samokontroli, także emocjonalnej.

  8 June 2019

  Bezpieczeństwo naszych przedszkolaków i żłobkowiczów jest dla nas bardzo ważne 

  Wczoraj intensywnie szkoliliśmy się z udzielania pierwszej pomocy?‍⚕️

  8 June 2019

  Tym razem tematem były “dzieci świata”  Zobaczcie jaki wspaniały namiot tipi stworzyliśmy ?

  Jesteśmy pod wrażeniem jak dobrze nasze przedszkolaki poradziły sobie z jedzeniem popcornu pałeczkami ?

  25 May 2019

  Jeśli zadajesz sobie pytanie, czy warto wysłać swoje dziecko na nasze zajęcia, odpowiedź jest prosta. To będzie jedna z Twoich najlepszych inwestycji! A dywidendy otrzymasz już po pierwszych zajęciach 😉

  Nasze warsztaty teatralno-artystyczne przygotowaliśmy nie tylko dla dzieci, które marzą o występach czy karierze aktorskiej. To wyjątkowe warsztaty, z których korzyści wyniosą wszystkie dzieci! To zabawa i rozwój! To niezapomniane doświadczenie, które uwolni potencjał, tkwiący w każdym dziecku!

  Jeśli zależy Ci na tym, aby Twoje dziecko:
  – uczyło się angielskiego, jedną z najskuteczniejszych metod immersji,
  – poczuło się pewniejsze siebie i szczęśliwsze,
  – łatwiej nawiązywało relacje w grupie rówieśników,
  – odnosiło sukcesy w szkole,
  – szybciej i lepiej uczyło się,
  – poprawiło swoje umiejętności komunikacji werbalnej i niewerbalnej,
  – lepiej radziło sobie ze stresem i rozwiązywaniem problemów.

  TE WARSZTATY SĄ DLA TWOJEGO MALUCHA!

  Twój przedszkolak nauczy się :
  – aktywnie słuchać – co jest kluczem do nauki szkolnej w przyszłości i budowania dobrych relacji,
  – lepiej zapamiętywać – ćwiczenie pamięci w trakcie gier i zajęć teatralnych to najszybszy i najskuteczniejszy sposób na jej rozwijanie,
  – koncentrować na wykonywanym zadaniu – co przyniesie korzyści w szkole i we wszystkich dziedzinach życia,
  – współpracy – to jedna z najważniejszych życiowych umiejętności, którą najlepiej kształtują właśnie zajęcia teatralne,
  – odpowiedzialności – poprzez świadomość bycia częścią zespołu i zależność od innych w grupie,
  – komunikowania swoich emocji – dzięki możliwości spontanicznego i bezpiecznego proponowania swoich rozwiązań podczas warsztatów,
  – kreatywności i elastyczności – zajęcia i gry teatralne uczą elastycznego myślenia i niekonwencjonalnych sposobów radzenia sobie z wyzwaniami oraz silnie rozwijają wyobraźnię,
  – dyscypliny – dzieci zaangażowane w teatr czują się zobowiązane wobec całej grupy,
  – lepszej dykcji i prawidłowej wymowy – na zajęciach zwracamy uwagę na wymowę, artykulację i dykcję,
  – świadomości swojego ciała – poprzez korzystanie z języka ciała do niewerbalnego wyrażania treści,
  – występów publicznych – jeśli potrafisz wystąpić przed innymi, odniesiesz sukces tam, gdzie inni nie będą mieli odwagi zabrać głosu,
  – pewności siebie – nasze zajęcia teatralne są jednym z najlepszych sposobów na podniesienie poczucia pewności siebie u Twojego dziecka
  – dobrej zabawy – zajęcia teatralne to zabawa i rozwój oraz akceptacja i wolność,
  – empatii – wcielając się w role, dziecko zaczyna lepiej rozumieć innych i ich emocje,
  – kontaktu ze swoimi emocjami – udział w zajęciach sprzyja wyrażaniu emocji, z którymi Twoje dziecko nie zawsze musi czuć się komfortowo w życiu codziennym.

  ZAPRASZAMY NA BEZPŁATNE ZAJĘCIA POKAZOWE JUŻ 18 MAJA!

  GDZIE?
  Niepubliczne Przedszkole i Żłobek
  Świat Dziecka
  ul. Ścienna 148
  05-520 Bielawa
  (KONSTANCIN-JEZIORNA)

  KIEDY:
  Startujemy we wrześniu
  Zajęcia będą odbywać się w kolejne soboty,
  w godzinach od 11:00 do 13:00

  KOSZT:
  450 zł miesięcznie ( 4 dwugodzinne warsztaty teatralne + nauka angielskiego + 2 wegańskie przekąski w przerwach)

  ZAPISY:

  telefonicznie: 606 138 988
  mailowo: przedszkoleswiatdziecka@onet.pl
  lub poprzez przelew na konto:
  mBank: 49 1140 2004 0000 3202 7497 1782
  w tytule ACT & SHINE

  Obowiązuje kolejność zgłoszeń.
  Grupy max do 17 osób.
  Zapraszamy dzieci w wieku 3-7 lat.

  KIM JEST PROWADZĄCA I AUTORKA WARSZTATU?

  Grażyna Kopeć

  Jestem absolwentką (2006r.) warszawskiej Akademii Teatralnej, wydziału Aktorskiego. Oprócz zawodu aktora, od dekady prowadzę warsztaty dramowo- teatralne z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi, jak również z dorosłymi z niepełnosprawnościami. Współtworzyłam Ognisko Teatralne przy Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Obecnie współpracuję z Fundacją Kultury bez barier, Kluboteką Dojrzałego Człowieka, Dzielnicowym Ośrodkiem Kultury Ursynów, oraz Fundacją Cały Świat w Twojej Dłoni.

  KTO JEST ORGANIZATOREM WARSZTATÓW?

  Niepubliczne dwujęzyczne polsko – angielskie Przedszkole i Żłobek „Świat Dziecka”. Mieścimy się w nowym, przestronnym budynku zaprojektowanym i wybudowanym specjalnie na potrzeby przedszkola. Doskonała lokalizacja sprawia, że dogodny dojazd możliwy jest z Konstancina – Jeziorna, miasteczka Wilanów, Piaseczna a także Kabat.

  W każdej grupie mamy nie więcej niż 17 dzieci, którymi opiekują się wykwalifikowane nauczycielki. Stosowany w przedszkolu program dwujęzyczności opartej na immersji, sprawia, że dzieci w zasadzie nie uczą się lecz doświadczają języka w prawdziwych sytuacjach życiowych. Codziennie, w ramach czesnego, odbywają się też zajęcia z języka angielskiego prowadzone przez native speakera i lektora. Posiadają oni podwójne przygotowanie: lingwistyczne i pedagogiczne zgodne z wymogami MEN.

  Posiłki przygotowujemy na miejscu, przy użyciu produktów najwyższej jakości, a nasz jadłospis został przygotowany we współpracy z dietetykami z Instytutu Żywności i Żywienia. Dostępne są też posiłki bezmleczne i bezglutenowe.

  https://www.facebook.com/PrzedszkoleSwiatDziecka

  en_GBEnglish
  pl_PLPolish en_GBEnglish