Program edukacji daltońskiej

6 grudnia 2019

Do naszej codziennej pracy z dziećmi wprowadziliśmy program edukacji daltońskiej. Jesteśmy bardzo dumni z tego przedsięwzięcia, bo jest to kolejne działanie, dzięki któremu możemy dać dzieciom jeszcze większe możliwości do swobodnego rozwoju każdego dziecka we własnym, indywidualnym tempie.

Plan daltoński to nie tylko dostosowanie nauki do rzeczywistych możliwości dziecka. Swoją popularność program zyskał również dzięki metodom pobudzania inicjatywy, stymulowania do odkrywania świata czy też samodzielnego myślenia. W duchu planu daltońskiego od najmłodszych lat wyrabia się w dzieciach poczucie odpowiedzialności i chęć do poszukiwania różnych rozwiązań, po to, by wybrać te najlepsze.

Nie trzeba chyba przekonywać, że wiedza, która jest wynikiem własnych poszukiwań, zostaje zapamiętana na dłużej niż na przekazana przez nauczyciela. Dosłowne „wbijanie” wiedzy do głowy  tłamsi inicjatywę dziecka, które zamiast doświadczać staje się biernym obserwatorem. Program daltoński pozwala, by dziecko stało w centrum procesu nauczania, dzięki czemu staje się bardziej zaangażowane, odpowiedzialne i samodzielne.

Zachęcamy Państwa do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami z naszymi nauczycielami. Chętnie odpowiemy na wszystkie Państwa pytania.