REKRUTACJA TRWA! ZADZWOŃ: +48 606 138 988

Mindfulness dla Dzieci

Jaki wpływ na dzieci ma codzienna praktyka uważności?

Równowaga w życiu dzieci jest bardzo ważna, a dzięki codziennej praktyce uważności, szczególnie w naszym przebodźcowanym świecie, dajemy szansę dzieciom, aby zatrzymały się na chwilę, poczuły swój oddech, swoje emocje i zrelaksowały się przez chwilę.

W naszym przedszkolu odbywają się codziennie zajęcia z mindfulness metodą Eline Snel, Uwaga! To działa! prowadzone przez certyfikowanego trenera. Zajęcia te pozwalają dzieciom być po prostu sobą, ale także być bardziej uważnymi na innych.

Badania naukowe, dowiodły, że praktyka uważności ma pozytywny wpływ na rozwój różnych obszarów dziecięcego mózgu.

Korzyści dla Twojego dziecka:

– pomaga w sytuacjach stresowych

– wpływa na rozwój funkcji wykonawczych takich jak: planowanie, organizowanie, znajdowanie i szukanie rozwiązań.

– rozwija myślenie abstrakcyjne,

– zwiększa elastyczność w myśleniu,

– poprawia zapamiętywanie i przetwarzanie informacji

– podnosi poczucie samokontroli, także emocjonalnej.

Więcej informacji: