Act & Shine - polsko-angielskie warsztaty teatralne dla dzieci w wieku 3-7lat

25 maja 2019

Jeśli zadajesz sobie pytanie, czy warto wysłać swoje dziecko na nasze zajęcia, odpowiedź jest prosta. To będzie jedna z Twoich najlepszych inwestycji! A dywidendy otrzymasz już po pierwszych zajęciach 😉

Nasze warsztaty teatralno-artystyczne przygotowaliśmy nie tylko dla dzieci, które marzą o występach czy karierze aktorskiej. To wyjątkowe warsztaty, z których korzyści wyniosą wszystkie dzieci! To zabawa i rozwój! To niezapomniane doświadczenie, które uwolni potencjał, tkwiący w każdym dziecku!

Jeśli zależy Ci na tym, aby Twoje dziecko:
– uczyło się angielskiego, jedną z najskuteczniejszych metod immersji,
– poczuło się pewniejsze siebie i szczęśliwsze,
– łatwiej nawiązywało relacje w grupie rówieśników,
– odnosiło sukcesy w szkole,
– szybciej i lepiej uczyło się,
– poprawiło swoje umiejętności komunikacji werbalnej i niewerbalnej,
– lepiej radziło sobie ze stresem i rozwiązywaniem problemów.

TE WARSZTATY SĄ DLA TWOJEGO MALUCHA!

Twój przedszkolak nauczy się :
– aktywnie słuchać – co jest kluczem do nauki szkolnej w przyszłości i budowania dobrych relacji,
– lepiej zapamiętywać – ćwiczenie pamięci w trakcie gier i zajęć teatralnych to najszybszy i najskuteczniejszy sposób na jej rozwijanie,
– koncentrować na wykonywanym zadaniu – co przyniesie korzyści w szkole i we wszystkich dziedzinach życia,
– współpracy – to jedna z najważniejszych życiowych umiejętności, którą najlepiej kształtują właśnie zajęcia teatralne,
– odpowiedzialności – poprzez świadomość bycia częścią zespołu i zależność od innych w grupie,
– komunikowania swoich emocji – dzięki możliwości spontanicznego i bezpiecznego proponowania swoich rozwiązań podczas warsztatów,
– kreatywności i elastyczności – zajęcia i gry teatralne uczą elastycznego myślenia i niekonwencjonalnych sposobów radzenia sobie z wyzwaniami oraz silnie rozwijają wyobraźnię,
– dyscypliny – dzieci zaangażowane w teatr czują się zobowiązane wobec całej grupy,
– lepszej dykcji i prawidłowej wymowy – na zajęciach zwracamy uwagę na wymowę, artykulację i dykcję,
– świadomości swojego ciała – poprzez korzystanie z języka ciała do niewerbalnego wyrażania treści,
– występów publicznych – jeśli potrafisz wystąpić przed innymi, odniesiesz sukces tam, gdzie inni nie będą mieli odwagi zabrać głosu,
– pewności siebie – nasze zajęcia teatralne są jednym z najlepszych sposobów na podniesienie poczucia pewności siebie u Twojego dziecka
– dobrej zabawy – zajęcia teatralne to zabawa i rozwój oraz akceptacja i wolność,
– empatii – wcielając się w role, dziecko zaczyna lepiej rozumieć innych i ich emocje,
– kontaktu ze swoimi emocjami – udział w zajęciach sprzyja wyrażaniu emocji, z którymi Twoje dziecko nie zawsze musi czuć się komfortowo w życiu codziennym.

ZAPRASZAMY NA BEZPŁATNE ZAJĘCIA POKAZOWE JUŻ 18 MAJA!

GDZIE?
Niepubliczne Przedszkole i Żłobek
Świat Dziecka
ul. Ścienna 148
05-520 Bielawa
(KONSTANCIN-JEZIORNA)

KIEDY:
Startujemy we wrześniu
Zajęcia będą odbywać się w kolejne soboty,
w godzinach od 11:00 do 13:00

KOSZT:
450 zł miesięcznie ( 4 dwugodzinne warsztaty teatralne + nauka angielskiego + 2 wegańskie przekąski w przerwach)

ZAPISY:

telefonicznie: 606 138 988
mailowo: przedszkoleswiatdziecka@onet.pl
lub poprzez przelew na konto:
mBank: 49 1140 2004 0000 3202 7497 1782
w tytule ACT & SHINE

Obowiązuje kolejność zgłoszeń.
Grupy max do 17 osób.
Zapraszamy dzieci w wieku 3-7 lat.

KIM JEST PROWADZĄCA I AUTORKA WARSZTATU?

MARIA KWIATEK
„Kto twierdzi, że scena przynależy do teatru?Kto powiedział, że w teatrze mogą występować tylko aktorzy?A dzieci?”

Jej przygoda z teatrem zaczęła się w szkole podstawowej, od tamtej pory teatr jest jej drogą życiową i zawodową. Animatorka, trenerka dramy, liderka młodzieżowa. Realizuje projekty społeczno-kulturalne w Polsce i za granicą skierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych, nastawione na rozwój i odkrywanie potencjału człowieka. Od ponad 10 lat pracuje twórczo na pograniczu sztuki i edukacji korzystając z wykształcenia psychologicznego (Wydział Psychologii UW) i społeczno-kulturalnego (Media i Teatr dla Rozwoju, University of Winchester). Specjalizuje się w wykorzystaniu metod dramowo-teatralnych, które łączą różne dziedziny sztuki i angażują wszystkie zmysły, by uczyć się przez doświadczenie i lepiej rozumieć świat. Współpracowała m.in. z: Teatrem Polskim w Warszawie, Instytutem Wzornictwa Przemysłowego, Fundacją Drama Way, Stowarzyszeniem Filmforum, Narodowym Centrum Kultury, Cardboard Citizens (Anglia), Tale Valley Community Theatre (Anglia), Les Arts du Spectacle (Francja).

Najciekawsze scenariusze rodzą się w głowie małego artysty, spontanicznie, bez cenzury odgrywane są sceny, malowane przez życie i wyobraźnię.

Etap zabawy symbolicznej w rozwoju dziecka, to przejaw uzewnętrzniania potrzeb, nieskrępowanej eksploracji i testowania różnych rozwiązań. To również ogromny potencjał twórczy, wart wspierania i pogłębiania. Świat dziecka to magiczna kraina, w którą niejeden dorosły chciałby się przenieść po raz drugi. Wspólnie z przedszkolakami poddamy się tym podróżom wyobraźni, by odkryć potencjał tkwiący w każdym z naszych młodych bohaterów.

Potraktujemy przestrzeń jaką daje teatr, w znaczeniu fizycznym jak i wyobrażeniowym, jako plac zabaw, pole doświadczeń i nieskrępowanego odkrywania swojego potencjału twórczego. Wspólnie stworzymy wizualizacje tego wymyślonego świata, wykorzystując metody teatralne, bazujące na naturalnej potrzebie zabawy i niezaspokojonej ciekawości, takie jak: improwizację, dramę, storytellingu, teatr ruchu, sztuki wizualne, teatr cieni i inne.

http://www.teatrzaangazowany.pl/ludzie/maria-kwiatek

KTO JEST ORGANIZATOREM WARSZTATÓW?

Niepubliczne dwujęzyczne polsko – angielskie Przedszkole i Żłobek „Świat Dziecka”. Mieścimy się w nowym, przestronnym budynku zaprojektowanym i wybudowanym specjalnie na potrzeby przedszkola. Doskonała lokalizacja sprawia, że dogodny dojazd możliwy jest z Konstancina – Jeziorna, miasteczka Wilanów, Piaseczna a także Kabat.

W każdej grupie mamy nie więcej niż 17 dzieci, którymi opiekują się wykwalifikowane nauczycielki. Stosowany w przedszkolu program dwujęzyczności opartej na immersji, sprawia, że dzieci w zasadzie nie uczą się lecz doświadczają języka w prawdziwych sytuacjach życiowych. Codziennie, w ramach czesnego, odbywają się też zajęcia z języka angielskiego prowadzone przez native speakera i lektora. Posiadają oni podwójne przygotowanie: lingwistyczne i pedagogiczne zgodne z wymogami MEN.

Posiłki przygotowujemy na miejscu, przy użyciu produktów najwyższej jakości, a nasz jadłospis został przygotowany we współpracy z dietetykami z Instytutu Żywności i Żywienia. Dostępne są też posiłki bezmleczne i bezglutenowe.

https://www.facebook.com/PrzedszkoleSwiatDziecka

pl_PLPolish
en_GBEnglish pl_PLPolish