REKRUTACJA TRWA! ZADZWOŃ: +48 606 138 988

Mindfulness for Children

“Praktyka mindfulness otwiera serce I umysł dziecka. Jest wewnętrznym skarbem, który daje moc odczuwania szczęścia I spokoju tu I teraz. Uważne dzieci są naszym wspólnym fundamentem do budowania lepszego świata pełnego poszanowania dla ludzi, środowiska I życia” – Aldona Wartoń, trenerka mindfulness i właścicielka przedszkola.

In our kindergarten there are Eline Snell mindfulness classes every day, Attention! It works! conducted by a certified trainer. These activities allow children to be just themselves, but also be more attentive to others.

Czym jest MINDFULNESS?

Mindfulness lub uważna obecność to szczególny rodzaj uwagi – świadomej, nieosądzającej i skierowanej na bieżącą chwilę. To styl życia, polegający na doświadczaniu z ciekawością i otwartością zarówno tego, co w danej chwili dzieje się w otaczającym nas świecie (zjawiska, ludzie, zwierzęta, przedmioty, rośliny) jak i tego, co dzieje się w nas samych (nasze odczucia z ciała, myśli, emocje).

Dlaczego dzieci potrzebują treningu MINDFULNESS?

Tak jak wszystkie dzieci, Twoje dziecko jest zapewne z natury ciekawe świata i doświadcza go wszystkimi zmysłami, jednak ma też tą niezwykłą umiejętność dopasowywania się do otoczenia, które z kolei jest coraz głośniejsze I intensywniejsze. W konsekwencji czego Twojemu dziecku jest coraz trudniej zrozumieć emocje, które się w nim pojawiają I reaguje na nie rozkojarzeniem i nerwowością.

Jeśli chcesz, by Twoje dziecko wyciszyło się, zwolniło i zyskało lepsze zrozumienie siebie zapisz je na nasz trening. Jak pokazują badania, praktykowanie mindfulness przez dzieci poprawia ich rozwój emocjonalny I intelektualny. Po naszym treningu poprawiają się także relacje Twojego dziecka z rówieśnikami, jego koncentracja i pamięć, a także kreatywność. Praktykowanie mindfulness pozwoli Twojemu dziecku na nowo dostrzegać wyjątkowość w zwyczajności.

Gdybyś zaczął się obawiać, że nasz trening może zmienić Twoje aktywne i pełne życia dziecko w powolne i zamknięte w sobie, zapewniamy , że będzie wręcz przeciwnie. Praktykowanie mindfulness pomoże Twojemu dziecku doświadczyć, że jedno nie wyklucza drugiego, że aktywnie odkrywając świat można równocześnie dawać sobie chwile zatrzymania i wytchnienia, że kontaktując się z samym sobą poprawia się jednocześnie kontakty z innymi i z tym, co wokół

Co zyskują dzieci dzięki praktyce MINDFULNESS?

– lepszą pamięć i koncentrację,

– większą życzliwość wobec siebie i innych,

– większą świadomość swoich emocji i swojego ciała,

– zmniejszone poczucie niepokoju, lęku i napięcial,

– mniej zachowań agresywnych i autoagresywnych,

– łatwiejsze zasypianie,

– większą empatię,

– umiejętność radzenia sobie w sytuacjach stresowych.

6 powodów, dla których trening MINDFULNESS DLA DZIECI metodą Eline Snel jest tak bardzo skuteczny?

  1. został stworzony w oparciu o najbardziej przebadany program mindfulness dla dorosłych – program MBSR
  2. jego treści są dostosowane do możliwości poznawczych oraz potrzeb emocjonalnych dzieci- zajęcia odbywają się w dwóch grupach wiekowych 4-8 lat I 9-12 lat 3. 3. 3.
  3. program treningu opiera się na konkretnych przykładach dzialania, dzięki którym dzieci i młodzież otrzymują gotowe narzędzia, które mogą niemal natychmiast samodzielnie wykorzystywać w codziennym życiu
  4. skuteczność treningu została potwierdzona licznymi badaniami naukowymi.
  5. trening metodą Eline Snel może być prowadzony tylko przez certyfikowanych trenerów.
  6. trening ten jest zaliczany do czołówki najskuteczniejszych treningów mindfulness dla dzieci i młodzieży na świecie

“Jest coraz więcej dowodów na to, że uważność poprawia jakość uczenia się. Jeśli dla dorosłych uważność okazuje się przydatna, to dzieciom jest ona wręcz niezbędna. Mózg i system nerwowy dziecka rozwijają się i ich wrażliwość na negatywne skutki stresu jest znacznie większa. Jest rzeczą pierwszej wagi, by stymulować u dzieci i wspierać ich naturalną dobroć i szczerość oraz ich naturalną skłonność do bycia obecnym – dzieci są przecież przyszłością świata.   – Jon Kabat-Zinn, fragment przedmowy do angielskojęzycznego wydania książki „Uważność i spokój żabki”

Na czym polegają warsztaty MINDFULNESS dla dzieci metodą Eline Snel?
Metoda Eline Snel „Uwaga, to działa!” dedykowana jest dzieciom I młodzieży w wieku od 4 do 12 lat i dostarcza narzędzi do rozwijania umiejętności koncentracji uwagi, samoświadomości własnego ciała, świadomości swoich emocji oraz uważności zarówno na siebie, jak i inne osoby.

Metoda została stworzona przez Eline Snel – holenderską nauczycielkę mindfulness oraz terapeutkę, autorkę bestsellerowych książek m. in.”Uważność I spokój żabki”

Kiedy Eline została poproszona o poprowadzenie zajęć z uważności dla dzieci, zaczęła poszukiwać najskuteczniejszej metody. Bazując na metodologii najskuteczniejszych treningów mindfulness dla dorosłych, własnej praktyce oraz próbach I błędach stworzyła metodologię nauczania mindfulness dla dzieci. I tak żaba o imieniu Fred stała się przewodnikiem najmłodszych w treningu uważności metodą Eline Snel „Uwaga, to działa!”.

Metoda została przygotowana z dużą starannością, tak aby dostosować treści odpowiednio do wieku uczestników. Powstały również dwie książki: „Uważność i spokój żabki” oraz „Daj przestrzeń i bądź blisko”, które doskonale uzupełniają trening.

Trening jest skierowany do dzieci i młodzieży w wieku 4-19 lat. Treści są tak dostosowane, by odpowia- dać na możliwości poznawcze oraz potrzeby emocjonalne uczestników każdej z grup wiekowych.

Poprzez wykorzystanie historyjek, wyobraźni oraz prostych ćwiczeń, dzieci i młodzież otrzymują narzędzia, które mogą wykorzystać by lepiej zrozumieć siebie i innych, a także rozwijać umiejętność radzenia sobie w różnych sytuacjach.

Trening Mindfulness trwa 8 tygodni dla dzieci w wieku 4-12 lat lub 10 tygodni dla młodzieży w wieku od 12 roku życia. Program jest podzielony na cztery grupy wiekowe: 4-8 lat, 9-11 lat, 12-14 lat i 15-19 lat.

en_GBEnglish